Długi czas oczekiwania na wydruk faktury niezależnej AX 2009

Zdjęcie autora
Lindus One
Autor:
Lindus One
Data Publikacji:
Aktualizacja:

Co zrobić gdy czas drukowania faktury niezależnej w Microsoft® Dynamics™ 2009 robi się nieznośnie długi? Zajrzeć do kodu x++ generującego dokument.

Materiał archiwalny - aktualność może być ograniczona

Opis problemu i podpowiedź rozwiązania problemu faktury niezależnej

Zauważyłem, że wydruk faktury niezależnej w Microsoft® Dynamics™ 2009 trwa dość długo. Proces jej tworzenia jest poprawny, ale w momencie generowania wydruku system wykonuje dłuższy czas operacje blokując stanowisko.

Co ważne w miarę przyrastania ilości danych transakcyjnych cały proces ciągle się wydłużał. Po pewnym czasie wydrukowanie faktury zajmowało ponad 1 minutę. Problem w żaden sposób nie dotyczył faktur powstałych w procesie zamówienia sprzedaży. Po przeprowadzonym śledztwie okazało się, że raport generujący fakturę (w Dynamics jest jeden rozbudowany raport generujący fakturę sprzedaży, fakturę niezależną i korekty) ma błąd w kwerendzie do bazy danych powodujący iterację przez całą tabelę InventTrans w przypadku drukowania faktury niezależnej. Jeżeli czas wydruku faktury niezależnej stał się nieznośnie długi zerknij do metody printCustPackingSlipTrans() w raporcie SalesInvoice_PL.