Archiwum dynamik

Archiwum dynamik
Materiał archiwalny z bloga dynamik.pl, prowadzonego w latach 2012 - 2014.

Opublikowano w Archiwum dynamik

Informacja o „cookies” w Joomla! 2.5, 3.2

Zdjęcie autora
Lindus One
Autor:
Lindus One
Data Publikacji:
aktualizacja:

Od czasu gdy prawo UE nakazuje umieszczanie informacji o technologiach mogących śledzić użytkowników korzystających z mediów elektronicznych pojawiło się wiele różnorodnych rozwiązań wyświetlających ostrzeżenie. Dla Joomla! są to przede wszystkim dodatki, które po zainstalowaniu zajmują się obsługą „cookies”. W tym artykule zrobimy wszystko ręcznie, przy okazji poznając lepiej Joomla! Nie musimy się również martwić o kompatybilność przy aktualizacji. Będziemy korzystać z fundamentalnych technologii Joomla!, PHP i javascript więc mamy szanse na długie życie naszego rozwiązania.  Czytaj dalej »

Przesyłanie plików binarnych przez ftp w Microsoft Dynamics AX 2009

Zdjęcie autora
Lindus One
Autor:
Lindus One
Data Publikacji:
aktualizacja:

Przesyłanie plików tekstowych przez ftp za pomocą MS Dynamics AX 2009 jest opisywane szeroko, ale w przypadku binarnych trudniej znaleźć gotowe rozwiązanie. Na potrzeby wymiany zdjęć pomiędzy Axaptą i sklepem internetowym przygotowałem metody pobierające i wysyłające pliki na serwer ftp. Opisane tutaj przykłady zawierają metody wysyłające i pobierające pliki binarne z serwera ftp oraz przykładowy kod uruchamiający, który najlepiej umieścić jako metody statyczne we własnej klasie z tego typu narzędziami. Rozwiązanie tu opisane jest oparte na bibliotekach .NET.  Czytaj dalej »

Wywołanie formularza Microsoft Dynamics AX 2009 zewnętrzną aplikacją z wybranym rekordem bazy

Zdjęcie autora
Lindus One
Autor:
Lindus One
Data Publikacji:
aktualizacja:

W standardowej funkcjonalności Axapty nie ma prostej możliwości uruchomienia zewnętrzną aplikacją formularza na konkretnej pozycji z bazy danych. Modyfikując nieznacznie kod AX i wykorzystując wbudowaną obsługę alertów możemy zaimplementować taką funkcjonalność. Daje nam to możliwość uruchamiania dowolnych formularzy z wybranymi danymi.  Czytaj dalej »

Proste adresy URL w Joomla! 2.5, 3.2

Zdjęcie autora
Lindus One
Autor:
Lindus One
Data Publikacji:
aktualizacja:

Przyjazne adresy w Joomla! to temat szeroko opisany i wydawało by się, że nie można już niczego dodać. Budowałem nieduży serwis i musiałem wybrać sposób który będzie mi najbardziej odpowiadał. Sprawa nie była wcale taka oczywista. Opiszę tutaj metodę, którą wdrożyłem.  Czytaj dalej »