Opublikowano w Technologia
Znikające dokumenty, 3 dni na internetowym detoksie, interakcja z zaawansowaną sztuczną inteligencją - słowem przygoda kwartału z operatorem P4 - PLAY. Poważnie, żartobliwie i technicznie. Czytaj dalej »
Lista publikacji, które napisałem na blogu dynamik.pl w latach 2012 - 2014. Czytaj dalej »
∼ 20 linijek czystego (vanilla) javascript bez dodatkowych bibliotek i mamy powiększanie obrazka à la medium.com z wyjściem awaryjnym gdy javascript jest wyłączony. Dla urozmaicenia kilka wariantów powiększania. Ultra lekki „lightbox” jako przykład połączenia javascript z CSS. Czytaj dalej »
Lista encji (ang. entity) HTML na podstawie źródeł W3C z dn. 15.02.2022 r. Zawiera wyrażenia, kody w systemie dzięsiętnym i szesnastkowym oraz opisy angielskie częściowo przetłumaczone na języck polski. W przypadku stosowania czcionki, która nie zawiera użytych znaków lub ikon, Mozilla Firefox i Google Chrome zastępują je czcionką systemową poprawnie wyświetlając. Użycie encji HTML jest bezpieczne i zalecane. Znak ...
wskazuje dodatkowe encje znakowe. W wersji kafelkowej
po zawieszeniu (ang. hover) kursora nad wybranym znakiem wyświetlane są rozszerzone informacje, a w tabelarycznej dodatkowe encje znakowe. Czytaj dalej »
W 2019 roku pisałem pracę o RODO. W tamtym okresie był to emocjonujący temat. Po trzech latach obowiązywania rozporządzenia zainteresowanie tematyką spadło, ale kwestie podejmowane w niniejszym opracowaniu są nadal aktualne. Jeśli masz do napisania pracę, chcesz poznać RODO nie usypiając przy kilkuset stronnicowych książkach lub jesteś osobą zainteresowaną legislacją to zapraszm do lektury. Poznasz przyczyny powstania rozporządzenia, jego historię, obowiązujące w nim zasady, oddziaływanie, kontrowersje i podsumowanie z punktu widzenia pierwszej połowy 2019 r. Materiał zawiera dużo źródeł i cytatów. Czytaj dalej »